Galeria

Puszcza Białowieska jest ostatnim naturalnym lasem nizinnym - perłą wśród puszcz starego kontynentu. Lasy Puszczy Białowieskiej w wielu fragmentach zachowały jeszcze cechy pierwotne, gdzie ciągłość pokoleń ożywionego świata przyrody trwa nie przerwanie od tysięcy lat. Teren Puszczy, bezcenny ze względów przyrodniczych, stanowi jedną z największych osobliwości turystycznych w skali Europy. Szacuje się iż występuje tu ponad 20 tys. gatunków zwierząt i ponad 1000 gatunków roślin.

Licznie reprezentowane gatunki świata roślin, grzybów i zwierząt występują tylko tutaj, niektóre z nich charakterystyczne są wyłącznie dla dzikich ostępów Puszczy. Najcenniejszym pod względem przyrodniczym obiektem polskiej części Puszczy Białowieskiej jest najstarszy w Polsce - Białowieski Park Narodowy.

Unikalna nie tylko w Polsce a także i w całej Europie dziewicza przyroda parku sprawia, iż jest on miejscem chętnie odwiedzanym przez tysiące turystów z kraju i zagranicy.

Spacerując pieszo lub jadąc rowerem po szlakach turystycznych możemy liczyć na spotkanie z żubrem, jeleniem, dzikiem, wilkiem czy rysiem. W koronach drzew usłyszymy setki ptasich śpiewów a na dnie lasu oczarują nas barwne kwiaty i różnorodne grzyby o przedziwnych kształtach.

Białowieski Park Narodowy ze wspaniale wytyczonymi szlakami turystycznymi, punktami widokowymi stanowi atrakcję turystyczną na skalę światową i nie jest jedyną jaka czeka gościa Centrum Wypoczynku Rodzinnego Ostoja w Białowieży.

Wartymi polecenia będą miedzy innymi: Rezerwat pokazowy żubrów, Skansen w Białowieży, Barcie, Kurhany, Mielerze, Miejsce Mocy, Osada "Jagiellońskie". Ponad to w samej tylko Białowieży znajduje się 77 obiektów uznanych za zabytki kultury i architektury.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszego centrum w raz ze swoimi najbliższymi i odpoczynku od codziennej pracy w otoczeniu nieskażonej przyrody.

 
Centrum Integracyjno-Wypoczynkowe "OSTOJA-PASIBRZUCH", 17-230 Białowieża, ul. Nowa 32, tel. 085 68 12 778 tel. +48 0 602 261 738